Co warto wiedzieć o pierścionkach zaręczynowych?

Jeśli potrzebujesz pierścionków zaręczynowych Kraków, powinieneś odwiedzić ten adres.

Kiedy spotkasz kobietę, z którą zechcesz spędzić całe życie, w końcu podejmiesz decyzję o małżeństwie. Przedtem jednak następuje ta wymarzony przez wiele kobiet moment – oświadczyny, na które powinieneś przygotować pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowy – niegdyś bez złota i kamieni szlachetnych

Obdarowanie kobiety pierścieniem to niezmiernie stara tradycja, sięgająca przypuszczalnie Starożytnego Egiptu. Pierścienie mają kształt koła, które symbolizuje wieczność. Zgodnie ze zwyczajem nosi się je na czwartym palcu lewej dłoni, nazywanym skądinąd “palcem obrączkowym”, co wynika z wiary, iż od owego palca prowadzi żyła prowadząca bezpośrednio do serca, zwana “vena amoris”. Ogólnie przypuszcza się, iż obyczaj przekazywania pierścionków zaręczynowych do Europy sprowadzili Grecy. Z początku wykonywano je z konopi, ze skóry, a także kości słoniowej. Dopiero w późniejszym okresie Rzymianie użyli do ich produkcji metali, przede wszystkim żelaza. Drogimi pierścionkami ze srebra czy złota obdarowywano wyłącznie wówczas, kiedy mężczyźni pragnęli ogłosić swoją całkowitą ufność do wybranki. Obecnie pierścionki zaręczynowe od razu kojarzymy ze złotem, drogimi kamieniami i platyną, jednakże surowce te w rzeczywistości powszechnie wykorzystuje się do ich sporządzania dopiero od paru wieków, natomiast znamienny przyrost ich uznania daje się zauważyć w XX w.

Drogie kamienie, złoto, a także drewno – nowoczesne pierścionki zaręczynowe

Nie ulega wątpliwości, że idealna biżuteria na zaręczyny to pierścionek z platyny z ogromnym brylantem, jednak potencjał dowolnego dobierania różnych kamieni i metali jest olbrzymi. Nie licząc diamentów wykorzystuje się rubin, topaz bądź szafir. Część osób wybiera tańsze metale, jak tytan, srebro, stal damasceńską, jak również drewno, jednakże ciągle na rynku przeważają pierścionki wykonane z platyny i różnych rodzajów złota (różowego, białego i żółtego).
Ile powinien być warty pierścionek zaręczynowy? Jeszcze n popularne było opinia, iż mężczyzna powinien wydać na niego minimum dwukrotność swojej wypłaty. Koszt zakupu zależny jest od wielu elementów: surowca, liczby karatów, wykorzystanego kamienia czy designu, skutkiem tego każdy kupi ładny, jedyny w swoim rodzaju pierścionek na swoją kieszeń. Pamiętajmy jednakże, że pierścionek zaręczynowy jest w pierwszej kolejności symbolem zaangażowania oraz uczucia, zatem jego koszt nie jest najważniejszy. Liczy się to, czy spodoba się naszej przyszłej żonie.

Nasze dane:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]