Bigle, sztyfty, rybki – rodzaje zapięć kolczyków srebrnych

Kup srebrne kolczyki

Szukając kolczyków należy wziąć pod uwagę nie tylko materiał wykonania, to jak się prezentują i kształt, ale też na zapięcie. Oto zwięzły spis najczęściej spotykanych zapięć do kolczyków:

Kolczyki z biglami

Bigiel to standardowe i najszerzej stosowane zapięcie tego rodzaju biżuterii. Jest mocne i nie musimy do niego używać dodatkowo zatyczek, jak np. w zapięciu na sztyft. Tego rodzaju zapięcie daje znaczny komfort noszenia i częstokroć jest używane w biżuterii art deco. Minusem bigla jest jego pokaźny rozmiar.

Kolczyki bigle angielske

Równie rozpowszechniony jak tradycyjny bigiel, lecz łatwiejszy w zakładaniu, przez wzgląd na rozchylaną tylną “klapkę”. Częstokroć stosuje się je przy cenniejszych modelach biżuterii.

Kolczyki rybka

Komfortowe w noszeniu w okresie letnim, kiedy nie nosi się szalików, ubrań z postawnym kołnierzem ani czapeczek.

Kolczyki klips

Idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie postanowili nie przekłuwać uszu. Współcześnie właściwie rzadko używane.

Kolczyki sztyft

Najbardziej rozpowszechnione zapięcie. Ma najmniejszą szansę odpięcia się, a zatyczki na zapięcie są łatwe do dokupienia. To kolczyki z tego typu zapięciem panie nabywają najczęściej. Wspaniale sprawdza się w przypadku niewielkich kulek i cyrkonii.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Zakładane w małych, najczęściej złotych kolczykach. Wygodnie się je zakłada i nie potrzebują dodatkowej zatyczki. Tego typu kolczyki stosowane są nierzadko w biżuterii dla dzieci.

Nasze dane:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]